hotel_dla_zwierzat_the_best_dog_joanna_chmielewska

Wyprawka – czyli co zapakować pupilowi planując pobyt w hotelu?

 • karmę dotychczas używaną (nadmiar jest zwracany)
 • legowisko (jeśli ma ulubione; jeśli pies śpi w łóżku – niestety nie przyjmujemy takich gabarytów 🙂 dobrym rozwiązaniem jest kładzenie kocyka w miejscu, w którym najczęściej śpi lub się kładzie na kilka dni przed planowanym przyjazdem); jeśli mimo wszystko nie ma legowiska lub kocyka, zabieramy coś przesiąkniętego zapachem właściciela lub domu – pluszowa zabawka lub część ubioru
 • ulubione zabawki; gryzaki lub Kong w odpowiednim rozmiarze
 • książeczkę zdrowia
 • dowód osobisty do spisania umowy powierzenia pupila pod opiekę
 • w przypadku kotów: piasek do kuwety
 • leki, jeśli zwierzak przyjmuje
 • opcjonalnie: informacje o karmieniu/wyprowadzaniu, numerem telefonu i adresem dotychczasowego weterynarza pupila umieszczonym w książeczce zdrowia pupila

Mamy na miejscu, więc nie trzeba tego brać ze sobą:

 • zapasowe legowiska
 • miski
 • linki/smycze
 • transportery wielkości jak dla kota
 • kocie kuwety (odkryte)

Ważne informacje przed przybyciem psa pierwszy raz (i kolejny) do hotelu

Pies żyje chwilą obecną i nie wie, czy zostaje w hotelu na 1 dzień, tydzień, czy całe życie. Pies nie rozumie również, dlaczego przyszli z nim Państwo na poznanie terenu i dlaczego ma poznać ludzi mieszkających w tym miejscu. Dlatego na naszym terenie proszę czuć się komfortowo, swobodnie (nie gryziemy 🙂 ), a w trakcie pozostawiania pieska nie żegnać się z Nim zbyt emocjonalnie, gdyż początki będą dla niego znacznie trudniejsze i przystosowywanie potrwa znacznie dłużej.

Pozostawienie pieska na 1 dzień/2 dni – nie jest zalecane pozostawianie pieska za każdym razem na tak krótki czas, ponieważ pies nie zdąży się zaaklimatyzować, poczuć swobodnie i skojarzyć hotel z miłym miejscem. Przeważnie pies potrzebuje około 3 dni, żeby oswoić się z nowym miejscem, w przypadku lękliwych/płochliwych psów może potrwać to dłużej. Jeśli pies kilka razy z rzędu będzie pozostawiony na 1-2 dni i nie zdąży się rozluźnić, to wytworzy się w nim skojarzenie mniej więcej takie: ‘O nie! To jest to miejsce gdzie zostawiają mnie! Stres, stres, uciekaj!’. Pragniemy, aby psy (i inne zwierzęta) czuły się w naszym hotelu dobrze, ale czasem oprócz czułej i fachowej opieki, jest też potrzebny CZAS, a to już jest niezależne od Nas ??

Proszę pamiętać, że jeśli korzystają Państwo z usług behawiorysty lub zoopsychologa i behawiorysta zadaje Państwu pytanie: czy w życiu rodziny lub psa, zdarzyło się ostatnio coś niespodziewanego, jakaś duża zmiana, być może przeprowadzka? To dla psa pobyt w hotelu jest właśnie taką gigantyczną zmianą. Dla człowieka przeprowadzką jest zabranie wszystkich swoich rzeczy i zmiana adresu w dowodzie. Dla psa również, tyle że ma mniejszy bagaż i nie ma dowodu osobistego: legowisko (łóżko), miski (talerze), smycz i obroża/szelki (garderoba), środki czystości, ulubione zabawki, jedzenie.

Proszę również pamiętać, że poświęcając trochę więcej czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojego pupila przed wyjazdem, zaoszczędzicie sobie ewentualnych problemów w przyszłości. Nie jest wskazane, aby psiak co miesiąc (co wyjazd) trafiał w inne miejsce. Pies w porównaniu do człowieka – nie lubi aż tak ekstremalnych i częstych zmian. Już i tak samo pozostawienie w znajomym miejscu jest dla niego dość stresujące, gdyż w warunkach naturalnych stado się nigdy nie rozdziela. Dlatego ważne jest, aby wybrać dla swojego psa miejsce przyjazne, spokojne i fachowe, i trzymać się go. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na zmianę hotelu to mając na uwadze nie osobiste pobudki (kadra hotelu kontra właściciele) a raczej jeśli opieka nad zwierzakiem Państwu nie odpowiadała, np. pies wraca totalnie zaniedbany, wychudzony lub brudny, chory lub pogryziony.

NIE PRZYJMUJEMY ZWIERZĄT AGRESYWNYCH

NIE PRZYJMUJEMY SUK/KOTEK W RUI

Call Now Button